Дякуємо!
Ми зв'яжемось з вами найближчим часом.
ПРОЕКТУВАННЯ ПРИЧАЛЬНИХ СПОРУД
Фахівці Кайган Проект виконують проектування причальних споруд, які забезпечують можливість підходу, швартування та безпечну стоянку суден біля рейдових та берегових причальних комплексів та можливість виконання перевантажувальних та пасажирських операцій.
Причальні споруди забезпечують можливість підходу, швартування та безпечну стоянку суден біля рейдових та берегових причальних комплексів та можливість виконання перевантажувальних та пасажирських операцій.
Існує кілька ознак, якими класифікуються причальні споруди.
За розташуванням у плані:
1. Набережні стіни та естакади - споруди, що на всій своїй довжині примикають до берега. Для прийому суден із більшою осадкою попереду набережних можуть влаштовуватися наскрізні споруди (оторочки). Оторочка верхньою будовою примикає до набережних.
2. Пірси - споруди, що виступають у бік акваторії та своєю кореневою ділянкою безпосередньо пов'язані з берегом. Відмінною рисою пірсів є можливість двостороннього швартування суден. Пірси бувають вузькі та широкі. Вузькі пірси не дозволяють складувати значну кількість вантажів, тому використовуються для переробки вантажів, що не потребують великої площі складування безпосередньо біля причалів (нафта, зернові вантажі, що подаються за допомогою елеватора тощо). Також вузькі пірси часто використовують як пасажирські причали. Для переробки вантажів, що вимагають значної площі складування поблизу причалів, використовують широкі пірси. Широкі пірси, так само, як і набережні, можуть бути виконані або у вигляді суцільних стін з обох боків або у вигляді наскрізної конструкції. Вузькі пірси зазвичай мають форму естакад.
3. Причали у вигляді палів - пали можуть використовуватися як основні елементи причалу або розвантажувати основні конструкції причалу від дії навантажень від суден. Палові причали можуть розташовуватися як уздовж берегової лінії, так і виступати у бік акваторії. У більшості випадків паловий причал має зв'язок з берегом у вигляді спеціальних перехідних споруд (перехідних містків, естакад та ін.).
4. Плавучі причали - застосовуються при значних коливаннях рівня води та за відсутності достатніх глибин для доступу суден до стаціонарних причалів у порту.
5. Рейдові причали - розташовані у внутрішніх та зовнішніх зонах "портових вод" і безпосередньо не мають зв'язку з берегом або пов'язані з ним за допомогою спеціальних перехідних споруд. Рейдові причали можуть бути плавучими (у вигляді понтонів, швартових бочок) та стаціонарними (у вигляді палів). Найчастіше завдяки значним глибинам рейдові причали дозволяють швартування великотоннажних суден.
За конструктивними ознаками, незважаючи на різноманітність конструкцій причалів, можна виділити такі групи причальних споруд:
1. Гравітаційні причальні споруди
2. Пальові (наскрізні) причальні споруди
3. Суцільні причальні споруди у вигляді тонких стінок (больверки).
Конструкції причальних споруд настільки складні та різноманітні, що нині немає їх суворої загальноприйнятої класифікації. Часто застосовуються комбіновані причальні споруди - у одній споруді застосовуються конструктивні елементи різних типів. Кількість таких споруд величезна.
Для експлуатаційної діяльності портів важливе значення має спеціалізація причалів. Залежно від роду вантажу, напряму вантажопотоку, розміру суден та ряду інших факторів нормами технологічного проектування морських портів передбачено спеціалізацію (класифікацію) причалів по вантажних районах:
- причали для штучних вантажів, металовиробів та обладнання;
- Причали для навантажувальних вантажів;
- Причали для зернових вантажів;
- Причали для лісових вантажів;
- Причали для наливних вантажів;
- Пасажирські причали.
Тільки за порівняно малим вантажообігом допускається спільна переробка різного роду вантажів, якщо це не суперечить санітарним і протипожежним вимогам і умовам безпеки вантажів. Спеціалізація за родами вантажів має першорядне значення як для експлуатації, так і для проектування самих причалів. Родом вантажів та іншими переліченими вище чинниками багато в чому визначаються навантаження, що діють на причальні споруди від складованих вантажів, суден, перевантажувального та складського обладнання.
На вибір причальної споруди великий вплив надають геологічні та льодові умови, амплітуда коливання води, хвильовий режим, терміни та умови будівництва, наявність та вид місцевих будівельних матеріалів та ін. Остаточний вибір типу конструкції здійснюється тільки на основі техніко-економічного аналізу різних варіантів споруди, з чим успішно справляються фахівці інженерної групи Кайган Проект.
Контакти
З нами легко зв'язатись:
Адреса
65058, вул. Довженка, 4/2,Одеса, Україна
Понеділок - П'ятниця 10.00 - 18.00
+380 (48) 799 33 99+380 (97) 733 55 18+380 (67) 798 11 69moc.tcejorpnagiak%40ofni